Uchiha İtachi kimdir ?

 

Bildiğiniz gibi Naruto ve Naruto Shippuuden serilerinde en beğenilen karakterlerden biri de Uchiha İtachi’dir.Bugün bizde Uchiha İtachi’nin dram dolu gerçek hayatını anlatacağız.

Uchiha İtachi,Uchiha klanın en güçlü bireylerinden biridir.

Yeteneğini ve kıvrak zekasını fark eden Konoha* büyükleri kendisini küçük yaşta ANBU* lideri yaparak Uchiha klanın hazırlanmakta olduğu darbe girişiminin önüne çıkmıştır.

Uchiha İtachi’ye kendi klanına karşı casusluk görevi verilmiş,darbe girişiminin ciddiyeti anlaşıldığında klanı yok etme görevi verilmiştir.

Köyünü seven ve her daim korumak isteyen İtachi,görevi onuruyla kabullenmiş fakat,Hokage*’ye bu görevin kimseye anlatılmamasını söylemiştir.Bir akşam klanı yok ederek görevini tamamlayan İtachi,kardeşine karşı beslediği duygulara yenilerek onu öldürmemiş,onun gözünde kendini kötü biri olarak göstermiştir.

 

Konoha’da kendi klanını güç için yok eden imajını aldıktan sonra köyünden ayrılmış,Akatsuki* adlı kötülerden oluşan bir örgüte katılmıştır.

 

Tabi yıllar sonra kardeşi karşısına güçlenerek çıkmıştır.Her şeyi dikkate alarak hesaplayan İtachi,bir plan yapmış ve ölümü göz ardı etmiştir.Abisi hakkında gerçeği bilmeyen kardeşinin gözlerini intikam kapatmıştır.Uchiha İtachi ile dövüşmüş,savaşı tam kaybedeceğini düşünmüşken abisinin çocukken kendisine yaptığı bir hareketi tekrar görmüştür.Abisi onu öldürmek yerine birçok gücünü andına dokunarak vermiş,sonra da ölmüştür.

 

Konoha ; Yaprak Köyü.

ANBU ; Yaprak Köyü’nün resmi koruyucuları. (yüksek mertebe)

Akatsuki ; 11 üyeye sahip dünyayı ele geçirip barışı getireceğini düşünenlerin örgütü.

Hokage ; Konoha köyünün yöneticisi.