Uzumaki Naruto Kimdir?

Bu günkü yazımızda Uzumaki Naruto’dan bahsedeceğiz. İyi okumalar dilerim.

Naruto, Nardo ya da Uzumaki Naruto. Birçok animecinin göz bebeği olan bu karakter, Naruto animesinin baş karakteridir. Kendisi bir Jinchuuriki*. Babası Minato, oğlu Naruto doğduğunda Kyuubi* adlı kuyruklu canavarı kötü karakterler ele geçirmesin diye oğlunun içine hapsetmiştir. Hapsettikten hemen sonra kendisi ve karısı Uzumaki Kushina ölmüştür.

Çocukluğunda birçok insan tarafından hor görülüp kuyruklu canavar lakabını almıştır.

Fakat ana karakterimiz Uzumaki Naruto asla pes etmemiştir. İnsanları aldırmamış, ninja yolunda ilerlemeye devam etmiştir. Naruto’nun büyük hayali Hokage olmaktır.

Biraz aptal olsa da birçok zor tekniği kolayca öğrenip hokagelik seviyeisine ulaşmıştır. Hokage olduktan sonra da Hyuga Hinata adlı bir ninja ile evlenmiş, 2 tane çocuk edinmiştir. 2 çocuktan Naruto’ya en çok benzeyen ise Boruto’dur. Hinata’ya benzeyen ise Himawari’dir.

Boruto serisi devam ediyor lakin Boruto Naruto student ile aynı yolu paylaşmıyor. Boruto Hokage olma yolunda değil, Hokage olacak arkadaşını koruma yolunda ilerliyor. Her ne kadar da Naruto’yu sevenler Boruto’yu sevmese de Boruto babasına benziyor. İzlemenizi şahsen tavsiye ederim.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Bir sonraki yazı da Uchiha Sasuke’yi inceleyeceğiz, Kendinize iyi bakın ”.